کد خبر: 2106
تعداد نظرات: ۰ نظر
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱:۲۶

یک کارشناس بازار سرمایه، در خصوص روند اصلاح قیمتها گفت: اتفاق خوبی که در بازار سرمایه درحال رخ دادن است، روند اصلاح و منطقی شدن قیمت‌ها است. البته ممکن است این روند منجر به این شود که عده‌ای که به تازگی وارد بازار سرمایه شده‌اند متضرر شوند. حرکت بازار سرمایه در روز‌های اخیر بر مدار…

یک کارشناس بازار سرمایه، در خصوص روند اصلاح قیمتها گفت: اتفاق خوبی که در بازار سرمایه درحال رخ دادن است، روند اصلاح و منطقی شدن قیمت‌ها است. البته ممکن است این روند منجر به این شود که عده‌ای که به تازگی وارد بازار سرمایه شده‌اند متضرر شوند.

حرکت بازار سرمایه در روز‌های اخیر بر مدار نزولی بود و حتی روز گذشته که شاخص کل این بازار کمی صعودی شد، باز هم شاهد روند نزولی برخی سهم‌ها از جمله پالایشی بودیم. در این راستا یک کارشناس بازار سرمایه ضمن تحلیل دلایل روند نزولی بازار، به سهامداران و مخصوصا تازه ورود‌ها توصیه کرد فعلا نه سهم بخرند و نه سهم بفروشند.
ریزش شاخص کل بورس در روز‌های اخیر تصور برخی افراد مبنی براینکه بازار سرمایه همواره صعودی خواهد بود را تغییر داد. ریزشی که بسیاری از سهامداران به دلیل تازه وارد بودن برای نخستین بار آن را تجربه کردند و همین موضوع ممکن است باعث شود دست به رفتار هیجانی زده و اقدام به فروش سهم‌های خود، کمتر از ارزش واقعی آن کنند.
در این راستا، فردین آقابزرگی، یک کارشناس بازار سرمایه، با اشاره به روند نزولی روز‌های اخیر بازار سرمایه، اظهار کرد: اتفاق خوبی که در بازار سرمایه درحال رخ دادن است، روند اصلاح و منطقی شدن قیمت‌ها است. البته ممکن است این روند منجر به این شود که عده‌ای که به تازگی وارد بازار سرمایه شده‌اند متضرر شوند.
وی ادامه داد: به همین دلیل به نظر من سهامداران تا ایجاد روند با ثبات در وضعیت بازار، هیچ فعالیت خاصی نباید انجام دهند. این فعالیت نه تنها شامل فروش سهم بلکه شامل خرید سهم هم می‌شود. هرچند برخی توصیه می‌کنند سهامداران در این روز‌ها نباید سهم بفروشند، اما باید سهم بخرند، اما به نظر من این روند منطقی نیست.
این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به روند نزولی برخی سهم‌های بزرگ، گفت: روز گذشته شاهد این بودیم که سهم‌های پرگردش و پروزن از صف خرید به صف فروش تبدیل شد. در این میان افرادی که فکر می‌کردند بازار فرصت خوبی برای خرید داده است هم متضرر شدند. البته در کوتاه مدت نباید سود و زیان بازار سرمایه را سنجید.
آقابزرگی ادامه داد: بیشتر تازه وارد‌ها به دلیل جو روانی ایجاد شده درمورد بازدهی بالای بورس وارد آن شده‌اند یا هدف آنها حفظ ارزش پول بوده است. این افراد باید دائما از سایت‌ها و کانال‌های دارای مجوز اطلاعات کسب کنند یا از طریق غیرمستقیم وارد بازار سرمایه شوند.

منبع: فرارو

ارسال خبر ارسال به دوستان
printنسخه چاپی
اسلایدر مطالب طرح یک
پربازدید ها
فناوری
مطالب روز