کد خبر: 2056
تعداد نظرات: ۰ نظر
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۳:۰۸

اوپک برآورد تقاضای نفت در سال ۲۰۲۰ را کاهش داد و درباره بهبود تقاضا در سال ۲۰۲۱ به دلیل ویروس کرونا ابراز تردید کرد. به نقل از رویترز، برآورد سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در روز چهارشنبه (۲۲ مردادماه) نشان داد افت تقاضای جهانی نفت در سال ۲۰۲۰ به مراتب شدیدتر از پیش‌بینی پیشین این…

اوپک برآورد تقاضای نفت در سال ۲۰۲۰ را کاهش داد و درباره بهبود تقاضا در سال ۲۰۲۱ به دلیل ویروس کرونا ابراز تردید کرد.

به نقل از رویترز، برآورد سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در روز چهارشنبه (۲۲ مردادماه) نشان داد افت تقاضای جهانی نفت در سال ۲۰۲۰ به مراتب شدیدتر از پیش‌بینی پیشین این سازمان خواهد بود. این تغییر برآورد به دلیل آثار ویروس کرونا و شک و تردیدهای موجود درباره بهبود تقاضا در سال آینده میلادی رخ داد که حمایت این سازمان از بازار را به‌طور بالقوه‌ای دشوارتر می‌کند.
اوپک در گزارش ماهانه خود اعلام کرد تقاضای جهانی نفت ۹ میلیون و ۶۰ هزار بشکه در روز کاهش می‌یابد. این رقم در گزارش پیشین این سازمان ۸ میلیون و ۹۵۰ هزار بشکه در روز پیش‌بینی شده بود.
براساس این گزارش، تحولات قیمت نفت و فرآورده‌های نفتی در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ همچنان تحت تأثیر نگرانی از موج دوم ویروس کرونا و سطح بالای ذخیره‌سازی جهانی خواهد بود.
برآورد اوپک در تازه‌ترین گزارش این سازمان درباره بهبود تقاضا تغییری نکرد و در عین حال پیش‌بینی کرد تقاضای نفت در سال ۲۰۲۱، ۷ میلیون بشکه در روز افزایش می‌یابد.

این در حالی است که این نهاد اعلام کرد این چشم‌انداز تحت تأثیر عدم اطمینان بسیاری قرار دارد که ممکن است بر مصرف نفت اثر منفی بگذارد. تقاضای سفر هوایی، اتومبیل‌های کم‌مصرف‌تر و رقابت بیشتر بر سر دیگر سوخت‌ها نمونه‌هایی از این عوامل تأثیرگذار هستند.
این سازمان بین‌المللی در تازه‌ترین گزارش ماهانه خود آورده است که تقریباً همه برآوردکنندگان معتقدند جبران تقاضای سوخت جت (سوخت هوایی) در سال ۲۰۲۱ مشکل خواهد بود.

تقاضای بنزین نیز برای بازگشت به سطح ۲۰۱۹ با چالش روبه‌روست.
ذخیره‌سازی نفت به دلیل سقوط تقاضا افزایش یافته است، اوپک اعلام کرد که ذخیره‌سازی نفت در کشورهای توسعه‌یافته در ماه ژوئن افزایش یافته و ۲۹۱ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه بالاتر از سطح میانگین پنج سال اخیر است، رقمی که پیش از همه‌گیری ویروس کرونا سطح مطلوب اوپک بود.
قیمت نفت خام برنت روز چهارشنبه (۲۲ مردادماه) به بالاتر از ۴۵ دلار برای هر بشکه افزایش یافت، اما این قیمت همچنان پایین‌تر از سطحی است که بسیاری از اعضای اوپک برای تعادل بودجه خود به آن نیاز دارند.

برچسب ها: ،
ارسال خبر ارسال به دوستان
printنسخه چاپی
اسلایدر مطالب طرح یک
مطالب تصویری طرح یک
پربازدید ها

Sorry. No data so far.

Sorry. No data so far.

Sorry. No data so far.

Sorry. No data so far.

فناوری
مطالب روز