کد خبر: 2240
تعداد نظرات: ۰ نظر
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱:۵۶

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه نوامبر امروز با ۵۱ سنت معادل ۱.۱۳ درصد رشد به ۴۵ دلار و ۷۹ سنت رسید. به نقل از رویترز، در حالی که سرمایه گذاران از بازار دلار که زمانی محل امن سرمایه گذاری تلقی می شد ناامید شده و به سمت بازارهای پرریسک…

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه نوامبر امروز با ۵۱ سنت معادل ۱.۱۳ درصد رشد به ۴۵ دلار و ۷۹ سنت رسید.

به نقل از رویترز، در حالی که سرمایه گذاران از بازار دلار که زمانی محل امن سرمایه گذاری تلقی می شد ناامید شده و به سمت بازارهای پرریسک تر متمایل شده اند، قیمت نفت پس از کاهش در جلسه قبل امروز اندکی افزایش داشت.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه نوامبر امروز با ۵۱ سنت معادل ۱٫۱۳ درصد رشد به ۴۵ دلار و ۷۹ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه اکتبر هم امروز با ۴۴ سنت معادل ۱٫۰۳ درصد رشد به ۴۳ دلار و ۵ سنت رسید.
قیمت هر دو شاخص نفتی روز دوشنبه و به دلیل نگرانی ها از مازاد عرضه و تداوم افت تقاضای ناشی از شیوع کرونا حدود یک درصد کاهش یافته بود.
پس از تغییر خط مشی فدرال رزرو در مورد نرخ تورم، شاخص ارزش دلار آمریکا در برابر سبد ارزهای رقیب ابتدا به پایین ترین رقم از می ۲۰۱۸ رسید اما بعدا با اندکی ترمیم و با ۰٫۰۴ درصد کاهش به ۹۲٫۱۴۶ رسید.
لوئیز کروس، تحلیلگر موسسه بتا شیرز در این باره گفت: «تغییر خط مشی بانک مرکزی آمریکا تاییدی بر این واقعیت است که ما در حال حرکت به سمت نرخ بهره منفی در آمریکا هستیم که خبر چندان خوبی برای دلار نیست. از جهت دیگر چنین وضعیتی می تواند به معنای افزایش قیمت کالاهای خام باشد.»
تضعیف ارزش دلار موجب افزایش جذابیت نفت و سایر کالاهای خامی می شود که به دلار ارزش گذاری می شوند و این به رشد قیمت این کالاها کمک می کند.
به گفته تحلیلگران به دلیل تداوم شیوع گسترده کرونا طور کلی بازار همچنان روی روند کند ترمیم تقاضا برای نفت متمرکز است.
نظرسنجی رویترز از تحلیلگران نشان می دهد که پیش بینی می شود میزان ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۲۸ آگوست حدود ۲ میلیون بشکه کاهش یافته باشد.

منبع: تسنیم

برچسب ها: ،
ارسال خبر ارسال به دوستان
printنسخه چاپی
اسلایدر مطالب طرح یک
مطالب تصویری طرح یک
پربازدید ها

Sorry. No data so far.

Sorry. No data so far.

Sorry. No data so far.

Sorry. No data so far.

فناوری
مطالب روز