کد خبر: 2821
تعداد نظرات: ۰ نظر
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۳:۵۷

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه قیمت دام و گوشت گوسفندی نسبت به ابتدای آبان ماه کاهش به ترتیب ۱۰ و ۲۰ هزار تومانی داشته است، گفت: به مردم توصیه می‌شود در خرید گوشت قرمز شتابزده عمل نکنند زیرا هیچ کمبودی در تامین گوشت قرمز نداریم. علی اصغر ملکی  با بیان اینکه قیمت گوشت…

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه قیمت دام و گوشت گوسفندی نسبت به ابتدای آبان ماه کاهش به ترتیب ۱۰ و ۲۰ هزار تومانی داشته است، گفت: به مردم توصیه می‌شود در خرید گوشت قرمز شتابزده عمل نکنند زیرا هیچ کمبودی در تامین گوشت قرمز نداریم.

علی اصغر ملکی  با بیان اینکه قیمت گوشت در دو هفته اخیر نوسانی نداشته اما نسبت به ابتدای آبان ماه با کاهش ۲۰ هزارتومان مواجه شده است، اظهار کرد: در حال حاضر قیمت شقه گوسفندی بدون دنبه کشتار روز برای مصرف کننده ۱۱۵ هزارتومان است در حالی که در ابتدای آبان ماه قیمت آن به ۱۳۵ تا ۱۴۰ هزارتومان رسیده بود.

وی ادامه داد: مردم معمولا در ابتدای هر ماه مایحتاج خود را خریداری می‌کنند و به همین دلیل تقاضای گوشت قرمز در ابتدای ماه افزایش می یابد و هر چه به انتهای ماه نزدیک می شویم تقاضا نیز کم می شود.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به اینکه قیمت دام نیز کاهشی بوده است، گفت: قیمت دام در هرکیلو ۱۰ هزارتومان کاهش داشته که تاثیر این کاهش قیمت بر روی گوشت ۲۰ هزارتومان است. برای مثال اگر گوسفند ذبح شده ۵۰ کیلو باشد ۲۵ کیلو گوشت می‌دهد و بنابراین وقتی گفته می‌شود قیمت گوسفند ۱۰ هزارتومان کاهش داشته یعنی گوشت ۲۰ هزارتومان کاهش می‌یابد.

ملکی در ادامه با بیان اینکه عرضه دام زیاد شده است، تصریح کرد: به علت اینکه دامداران به سختی می توانند نهاده‌های دامی برای دام هایشان تهیه کنند و یا مجبور هستند با قیمت های گزاف نهاده خریداری کنند از نگهداری دام بهره نمی برند و برایشان مقرون به صرفه نیست و به همین دلیل دام بیشتری به بازار عرضه می شود.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در پایان گفت: با نزدیک شدن به ابتدای ماه خریدها نیز افزایش می یابد به همین دلیل ممکن است در هفته آینده قیمت گوشت دچار نوسان شود. اما به مردم توصیه می‌کنیم که شتابزده خرید نکنند. هیچ کمبودی در تامین گوشت نداریم. دام‌های دپو شده داریم و با قاچاق دام نیز برخورد شده است، بنابراین جای نگرانی نیست.

 

منبع: ایسنا

برچسب ها:
ارسال خبر ارسال به دوستان
printنسخه چاپی
مطالب مرتبط
اسلایدر مطالب طرح یک
مطالب تصویری طرح یک
پربازدید ها

Sorry. No data so far.

Sorry. No data so far.

Sorry. No data so far.

Sorry. No data so far.

فناوری
مطالب روز