کد خبر: 3075
تعداد نظرات: ۰ نظر
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۵:۳۴

بر اساس اعلام مرکز آمار تورم نقطه به نقطه در اردیبهشت‌ ماه ٢,۶درصد کاهش یافت. به گزارش اقتصادآنلاین، براساس اعلام مرکز آمار، نرخ تورم نقطه به نقطه اردیبهشت ماه به ۴۶,٩ درصد رسیده است که در مقایسه با ماه قبل ٢,۶ درصد کاهش یافته است. نرخ تورم نقطه‌ای برای خانوارهای شهری ۴۶,١ درصد ثبت شده…

بر اساس اعلام مرکز آمار تورم نقطه به نقطه در اردیبهشت‌ ماه ٢,۶درصد کاهش یافت.

به گزارش اقتصادآنلاین، براساس اعلام مرکز آمار، نرخ تورم نقطه به نقطه اردیبهشت ماه به ۴۶,٩ درصد رسیده است که در مقایسه با ماه قبل ٢,۶ درصد کاهش یافته است.

نرخ تورم نقطه‌ای برای خانوارهای شهری ۴۶,١ درصد ثبت شده که نسبت به ماه قبل ٢,٧ واحد درصد کاهش داشته است.  همچنین این نرخ برای خانوارهای روستایی ۵١,٠ درصد بوده که نسبت به ماه قبل ٢,٠ واحد درصد کاهش داشته است.

نرخ تورم ماهانه اردیبهشت به ٠,٧ درصد رسیده که در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل، ٢.٠ واحد درصد کاهش داشته است.

تورم ماهانه برای خانوارهای شهری ٠,٧ درصد است که نسبت به ماه قبل ١.٩ واحد درصد کاهش داشته است و همچنین این نرخ برای خانوارهای روستایی نیز ٠.٧ درصد بوده که نسبت به ماه قبل ٢.٣ درصد کاهش داشته است.

تورم ماهانه برای گروه‌های عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» و «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» به ترتیب ٠.٨- درصد و ١.۶ درصد بوده است.

همچنین نرخ تورم سالانه اردیبهشت ماه برای خانوارهای کشور به ۴١,٠ درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، ٢,١  درصد افزایش نشان می‌دهد. نرخ تورم سالانه برای خانوارهای شهری و روستایی به ترتیب ۴٠,۵ درصد و ۴٣.٢ درصد ثبت شده است که به ترتیب ١,٩ و  ٢.۶ درصد افزایش داشته است.

ارسال خبر ارسال به دوستان
printنسخه چاپی
مطالب مرتبط
اسلایدر مطالب طرح یک
پربازدید ها
فناوری
مطالب روز