سرآمد اخبار
حمل و نقلهمه اخبار

سرپرست سازمان هواپیمایی: تعیین نرخ بلیت پرواز مجددا به جلسه بعدی شورای عالی هوایی موکول شد

سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در جلسه بعدی شورای عالی هواپیمایی کشوری درباره نرخ هر ساعت صندلی-پرواز تصمیم‌ گیری می‌شود.

به گزارش مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سیاوش امیرمکری با اشاره به جلسه کمیته کارشناسی درباره نرخ هر ساعت صندلی-پرواز توضیحاتی ارائه کرد و گفت: در آن جلسه کارشناسی درباره اعداد و ارقامی که انجمن شرکت‌های هواپیمایی ارائه داد، برای سازمان هواپیمایی کشوری سوالاتی پیش آمد.

این نرخ مجدداً توسط کارشناسان هواپیمایی کشوری مورد بررسی قرار گرفت و در جلسه بعدی شورای عالی هواپیمایی کشوری دوباره مطرح شد.

سرپرست سازمان هواپیمایی ادامه داد: اختلاف نظر انجمن شرکت‌های هواپیمایی و سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص نرخ یک ساعت صندلی-پرواز هنوز برطرف نشده و این مسأله به شورا گزارش شده است. قرار بر این شد که شورای عالی هواپیمایی کشوری در جلسه بعدی این نرخ را نهایی کند.

گفتنی است در نشست پیشین شورای عالی هواپیمایی کشوری درباره افزایش نرخ بلیت هواپیما، مشخص شد که بین سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن شرکت‌های هواپیمایی درباره نرخ هر ساعت صندلی-پرواز هواپیما در کشور اختلاف نظر وجود دارد که مقرر شد این اختلاف در یک کمیته کارشناسی با حضور نمایندگان دو طرف و کارشناسان مستقل به بحث و بررسی گذاشته شود.

خاطرنشان می‌شود، آخرین نشست این شورای عالی در واپسین روزهای وزارت محمد اسلامی برگزار شد که در آن نشست قیمت بلیت هواپیما افزایش نیافت؛ نشست بی نتیجه‌ای که بارها وعده نهایی شدن قیمت بلیت هواپیما برای آن داده شده بود اما نهایتاً قیمت بلیت هواپیما به دلیل کاهش سفرها در پی شیوع کرونا به ارقام خرداد ماه امسال بازگشت نه با تدابیر شورای عالی هواپیمایی.

اخبار مرتبط

قیمت بلیت هواپیما ۱۰ درصد افزایش یافت

زینب یزدانی

شرکت هواپیمایی جدیدی تاسیس نمی شود

m.jane

دیدگاهتان را بنویسید