سرآمد اخبار
زلنسکی
اخبار داغجهانسیاست

زلنسکی: فعلا پایانی برای جنگ با روسیه نمی‌بینم

«ولودیمر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین با متهم کردن روسیه به ارتکاب جنایت جنگی در این کشور، گفت که پایان زودهنگامی برای جنگ نمی‌بیند.

رئیس جمهور اوکراین با بیان اینکه صحبت کردن درباره پایان جنگ با روسیه هنوز زود است، گفت این امر بیش از هر چیز به ارسال سریع تسلیحات توسط کشور‌های خارجی به کی‌یف وابسته است.

به گزارش فارس، «ولودیمر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین با متهم کردن روسیه به ارتکاب جنایت جنگی در این کشور، گفت که پایان زودهنگامی برای جنگ نمی‌بیند.

زلنسکی بامداد شنبه در مصاحبه‌ای با خبرگزاری «رویترز»، گفت که نتیجه جنگ با روسیه که وارد هفتمین ماه شده، اکنون بیش از هر چیز به ارسال سریع تسلیحات توسط کشور‌های خارجی به کی‌یف وابسته است.

وی با تکرار درخواست کشور‌های غربی از دولت‌های متحد برای تحریم روسیه و ارسال سلاح به اوکراین، توضیح داد: «ما کمک بیشتری از ترکیه می‌خواهیم، ما کمک بیشتری از کره جنوبی، جهان عرب و آسیا نیاز داریم».

رئیس جمهور اوکراین با اشاره به «سد روانی» که رژیم سابق نازی در آلمان بر افکار مقامات کنونی این کشور برای ارسال تجهیزات نظام به کی‌یف ایجاد کرده، گفت: «اما این تسلیحات برای دفاع اوکراین از خود در برابر روسیه ضروری است».

به نوشته رویترز، زلنسکی ضمن بزرگ جلوه‌دادن عملیات ضدحمله نیرو‌های اوکراینی در جنوب، اما درباره زمان اتمام جنگ اظهار داشت: «هنوز زود است بخواهیم درباره پایان این جنگ صحبت کنیم».

این در حالی است که پیشتر «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه گفته بود مسکو هر کاری انجام خواهد داد تا هر چه سریعتر جنگ در اوکراین به پایان برسد.

اخبار مرتبط

راهبرد بانک‌ مرکزی آمریکا برای مقابله با تورم

m.jane

تصویر ملکه انگلیس در آسمان پیدا شد

m.jane

آمازون در روسیه جریمه شد

m.jane

ترس بازار از جنگ هسته‌ای! / چرا بیت‌کوین دوباره ریزش کرد؟

m.jane

مصرف انرژی در صنعت ایتالیا سهمیه بندی شد

m.jane

اوضاع وحشتناک بحران انرژی در اروپا

m.jane

دیدگاهتان را بنویسید