سرآمد اخبار
وام
اخبار داغاقتصادبانک و بیمهراه و مسکن

قابل توجه مستاجران/ رقم وام اجاره افزایش یافت

عضو شورای عالی مسکن از دستور رئیس جمهوری از افزایش رقم وام ودیعه مسکن برای مستاجران خبر داد. میزان وام اجاره قرار است در جهت افزایش میزان تسهیلات برای مستاجران افزایش پیدا کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وام اجاره به دستور رئیس جمهور افزایش یافت و بنابراین دستور بانک‌هایی که وام ودیعه ندهند، جریمه می‌شوند.

احمد دنیامالی، عضو کمیسیون عمران از دستور رئیس جمهوری برای افزایش وام اجاره خبر داد و گفت: وزیر راه و شهرسازی اقداماتی را در قالب بسته حمایت از مستاجران در جلسه اخیر شورای عالی مسکن که با حضور رئیس جمهوری برگزار شد، مطرح کرد و با توجه به دستور رئیس جمهوری حمایت از مستاجران از طریق سرعت بخشیدن به ارائه تسهیلات و افزایش سقف آن برای مستاجران، تدوین بسته حمایتی از مستاجران در دستور کار شورای عالی مسکن قرار دارد.

وی با بیان اینکه افزایش سقف تسهیلات برای مستاجران را در مجلس پیگیری می‌کنیم و دستور رئیس جمهوری هم افزایش وام مستاجران است، ادامه داد: قرار بر این است که عدد تسهیلات ودیعه و کمک هزینه رهن به مستاجران افزایش پیدا کند و در بسته ارایه شده از سوی وزیر راه و شهرسازی یکی از اقدامات افزایش قابل توجه رقم وام مستاجران است اما هنوز عدد آن نهایی نشده‌ است.

عضو شورای عالی مسکن افزود: یکی از راهکارهای موثر حمایت از مستاجران ارایه تسهیلات برای افزایش قدرت پرداخت رهن و اجاره است. با توجه به افزایش قیمت‌هایی که در بازار مسکن رخ داده باید تسهیلات ودیعه مستاجران افزایش پیدا کند به ویژه رقم و سقف این تسهیلات برای زوج‌هایی که به تازگی تشکیل خانواده داده‌اند، ‌باید بالا برود تا با بحران تامین مسکن مواجه نشوند.

دنیامالی درباره عدم تمکین بانک‌ها از پرداخت تسهیلات مسکن چه برای نهضت ملی و چه برای مستاجران اظهار داشت: در قانون جهش تولید مسکن آمده است که بانک‌ها اگر از تکلیف پرداخت تسهیلاتی که برای آنها در نظر گرفته شده تمکین نکنند، مشمول جریمه‌های قانونی می‌شوند.

این عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: در جلسه اخیر شورای عالی مسکن تمام مدیران بانک‌ها دعوت بودند و در این باره مدیران بانکی توضیحاتی را ارائه دادند اما تاکید آقای رییس جمهور این بود که وام ودیعه مستاجران و تسهیلات مسکن بانک‌ها بایدف تکالیف تعیین شده را انجام دهند.

وی درباره آخرین گزارش‌ها ازوضعیت پروژه نهضت ملی مسکن گفت: ۳۰ هزار هکتار زمین در اختیار پروژه جهش تولید مسکن (نهضت ملی مسکن) قرار گرفته و ۲۰ هزار هکتار دیگر هم در حال کارسازی است و در مجموع ۵۰ هزار هکتار زمین به این پروژه اختصاص داده شده است.

تا کنون ۱۱۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات به این پروژه اختصاص داده شده اما تامین منابع با اعداد مطلوب و در نظر گرفته شده هنوز فاصله دارد.

در حال حاضر سقف تسهیلات ودیعه مستاجران در تهران، مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و سایر شهرها به ترتیب ۱۰۰، ۷۰ و ۴۰ میلیون تومان است.

اخبار مرتبط

موافقت مجلس با افزایش وام ودیعه مسکن به ۲۰۰ میلیون تومان

میلاد جانه

وضعیت عجیب اجاره مسکن / اتاق‌های ۱۲متری گزینه مستاجران شد

میلاد جانه

تابستان داغ برای مستاجران

میلاد جانه

آغاز ثبت‌نام مجردها در نهضت ملی مسکن

میلاد جانه

مبلغ قسط وام مسکن ملی اعلام شد | نرخ سود تسهیلات نهضت ملی مسکن چند درصد شد؟

میلاد جانه

تا سال آینده؛ پرونده مسکن مهر در تمامی استان‌های کشور بسته می‌شود

میلاد جانه

دیدگاهتان را بنویسید