سرآمد اخبار
ایران و کره
اخبار داغسیاست

سئول: امیدوار به بهبود روابط میان کره جنوبی و ایران هستیم

وزارت خارجه کره جنوبی با صدور بیانیه‌ای ضمن تائید خبر انتقال وجوه مسدود شده ایران به کشور قطر، نسبت به بهبود روابط میان سئول و تهران ابراز امیدواری کرد.

به گزارش بازار، در بیانیه این وزارتخانه آمده است: وجوه ایرانی که در کره جنوبی به دلیل تحریم‌های مالی علیه ایران مسدود شده بود، به تازگی با همکاری نزدیک بین کشورهای مربوطه با موفقیت به کشور قطر منتقل شد.

این بیانیه می‌افزاید: دولت کره جنوبی با این درک واضح که این وجوه مسدود شده متعلق به مردم ایران است، به ارتباطات دیپلماتیک و رایزنی با کشورهای ذیربط ادامه داده تا در نهایت موضوع وجوه مسدود شده را حل و فصل کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: در حل موضوع وجوه مسدود شده، علاوه بر کشورهایی که به طور مستقیم در این موضوع نقش داشتند، کشورهای ثالث مانند قطر و سوئیس نیز در حل این موضوع نقش بسزایی ایفا کرده و دولت کروه جنوبی مایل است از نقش سازنده این کشورها تشکر ویژه کند.

این وزارتخانه در این بیانیه مدعی شد: حتی پس از انتقال وجوه مسدود شده ایران به قطر، از آنها برای مقاصد بشردوستانه مانند خرید غذا و دارو استفاده خواهد شد مانند آنچه در کره وجود دارد و دولت ما تجربه تجارت بشردوستانه خود را با قطر به اشتراک گذاشته است.

وزارت خارجه کره جنوبی در پایان این بیانیه آورده است: دولت کره جنوبی امیدوار است که انتقال وجوه مسدود شده به عنوان فرصتی برای توسعه بیشتر روابط بین سئول و تهران در آینده باشد.

اخبار مرتبط

جزییات وام با سود ۴ درصد!/ چه کسانی مشمول این وام شدند؟

میلاد جانه

آخرین وضعیت بازار سکه و طلا؛ افزایش بی سابقه طلای جهانی | آینده بازار طلا چطور خواهد شد؟

میلاد جانه

شرط نداشتن پلاک فعال برای ثبت‌نام خودرو لغو شد

میلاد جانه

امروز آغاز دومین عرضه شمش طلا در مرکز مبادله خواهد بود

میلاد جانه

رشد 2 هزار واحدی شاخص کل بورس

میلاد جانه

مجید عشقی اعلام کرد: برخورد جدی با مجرمان بورسی با همکاری پلیس امنیت اقتصادی

دیدگاهتان را بنویسید