سرآمد اخبار
تجارت
اقتصاد

۵۰۰ میلیون دلار مبادلات تجاری بین ایران و ترکمنستان

رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: سال گذشته ۵۰۰ میلیون دلار مبادلات تجاری بین ایران و ترکمنستان انجام شد، گفت: امسال نیز شاهد همین میزان تجارت بین دو کشور خواهیم بود.

مهدی ضیغمی رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: با توجه به اصول طی کردن مراحل دیپلماتیک برای اعزام رایزن بازرگانی، در ۴ ماه آینده شاهد حضور فعال رایزن در این کشور خواهیم بود.

او با بیان اینکه سال گذشته ۵۰۰ میلیون دلار مبادلات تجاری بین ایران و ترکمنستان انجام شد، گفت: امسال نیز شاهد همین میزان تجارت بین دو کشور خواهیم بود که با توجه به توافقات انجام شده امکان رشد چشمگیر در وضعیت تبادلات تجاری وجود دارد.

ضیغمی گفت: تجارت مرزی با ایجاد مراکز تجاری در مرزها مورد توجه قرار گرفت و مقرر شد تا طی هفته‌های آینده بازدیدهایی از دو مرز اینچه برون و سرخس انجام شود و پس از بررسی‌های دقیق یکی از آنها به عنوان مرکز یا منطقه تجاری مرزی انتخاب شود.

او با اشاره به  سند تفاهم نامه تجارت مرزی از سال ۱۹۹۶ تاکنون مورد بازنگری قرار نگرفته است، گفت: پیشنهاد شد تا بررسی کارشناسی این سند انجام شود و تدوین دوباره آن در دستور کار قرار گیرد که مورد توافق نیز قرار گرفت که تا ماه آینده به نتیجه برسد.

اخبار مرتبط

ورود هزار و ۵۴ میلیارد تومان نقدینگی به صندوق‌های با درآمد ثابت در هفته‌ای که گذشت

میلاد جانه

فرشاد مومنی: بدون توسعه؛ روی آرامش را نمی بینیم/ تمام کارهای ضدتوسعه را در برنامه هفتم قالب کرده اند!

میلاد جانه

هشدار جدی یک اقتصاددان درباره آینده اقتصاد ایران/ شقاقی: با تفکرات کهنه و منسوخ‌شده اقتصادی، امکان رقابت با کشورهای همسایه نداریم

میلاد جانه

طی ۴ ماهه ابتدایی امسال؛ رکورد جابه جایی مسافران زده شد

میلاد جانه

۵.۵ میلیارد یورو به حساب ۶ بانک ایرانی واریز شد

میلاد جانه

خبر مهم برای دارندگان دسته چک/ چک‌های غیرصیادی فقط در بانک صادرکننده نقد می‌شوند

میلاد جانه

دیدگاهتان را بنویسید