سرآمد اخبار
چمران
اجتماعیاخبار داغاقتصاد

طرح ترافیک جدید تاثیری ندارد/ امیدواریم مازوت سوزانده نشود

مهدی چمران گفت: امیدواریم با توجه به نزدیکی فصل سرما، در نیروگاه البرز، مازوت سوزانده نشود.

مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: گمان نمی کنم طرح ترافیک جدید بتواند تاثیری بر کاهش آلودگی هوا داشته باشد. امیدوار هستیم در نیروگاه البرز، مازوت سوزانده نشود.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص موضوع آلودگی هوای تهران اظهار کرد: تصور می‌کنم صحبت‌ کردن در این مورد شاید بی‌جا باشد نگرانم تکرار صحبت در این خصوص موجب عادی شدن آن شود اما این‌که در این حوزه هشدار داده شود قطعا موثر خواهد بود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: در جلسه گذشته رئیس کمیسیون محیط زیست شورا تذکری در مورد سوخت نیروگاه‌ها و استفاده از مازوت ارائه کردند؛ اما پس از آن دستگاه‌های مرتبط اعلام کردند که مازوت سوزانده نمی‌شود اما در استان‌های دیگر به جز تهران در هنگام کمبود سوخت مازوت می‌سوزانند.

چمران در ادامه گفت: امیدواریم امسال طوری برنامه ‌ریزی شود که در استان البرز هم مازوت سوزانده نشود چرا که با توجه به نزدیکی البرز با تهران این اقدام بر روی آلایندگی هوای تهران تاثیر می‌گذارد. این تاثیر حتی اگر کم هم باشد برای ما مهم است. در همین راستا با مسئول پالایشگاه‌ها صحبت داشتیم و با وزیر هم در این خصوص صحبت می‌کنیم. از سوی دیگر تلاش می‌کنیم دعوتی از وزیر نفت برای حضور در شورا داشته باشیم تا در مورد مسائل مختلف صحبت کنیم.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص ساخت قطار ملی در کشور اظهار کرد: قطار ملی یکبار پیش‌تر رونمایی شده بود و قبلا یک مورد از آن ساخته شد اما به تولید نرسیده بود، لذا قراردادها در حال حاضر نمی‌دانم به صورت کامل بسته شده یا خیر تا روند تولید آن آغاز شود و ۱۱۳ دستگاه تحویل داده شوند البته به امسال نخواهد رسید.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: در راستای تولید قطار ملی وزارت صنعت، معدن و تجارت، جهاد دانشگاهی و واگن‌سازی تهران باید به میدان بیایند تا این قطار که موتور، بوژی و سیستم کنترل آن در ایران ساخته می‌شود در دستور کار قرار بگیرد. تعداد واگنی که در کشور ساخته می‌شود کم است به همین دلیل شاید به صرفه نباشد همه وسائل را در داخل تولید کنیم و به نفع ما باشد که از چند شرکتی که این قطعات را تولید می‌کنند خریداری داشته باشیم. اگر در سال ۱۰۰۰ واگن بسازیم تولید قطعات به صرفه است اما برای ۱۱۳ دستگاه به صرفه نیست که همه قطعات را بسازیم.

چمران در خصوص گلایه معاون حمل و نقل شهرداری تهران مبنی بر این‌که برخی دوست ندارند قطار ملی تولید شود، گفت: ما گاهی جزیره‌ای فکر می‌کنیم و به نفع مردم و مملکت فکر نمی‌کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره نرخ بلیت قطار متروی پرند نیز اظهار کرد: ۱۶ هزار تومان برای کارت بلیت و ۱۸ هزار تومان برای نرخ بلیت تک سفره پیشنهاد داده شده باید نظر کمیسیون‌های شورا بیاید و حتما نرخ بلیت متروی پرند نیز باید مصوبه شورا داشته باشد درغیر این صورت همانند الان باید رایگان باشد. ممکن است یک نرخ موقت ۱۲ هزار تومان گذاشته شود تا تصمیم نهایی اتخاذ شود.

وی درباره طرح ترافیک جدید شهر تهران و بررسی آن در شورا نیز تصریح کرد: هنوز این لایحه به شورا نیامده بی‌تردید باید شهرداری به موقع این لایحه را ارسال کند اما فکر نمی‌کنم طرح ترافیک جدید بر آلایندگی هوای تهران تاثیر بسزایی داشته باشد.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط

پرداخت ۷۰ هزار میلیارد تومان به گندم‌کاران / تسویه مطالبات در شهریور

میلاد جانه

اوج‌گیری دوباره قیمت طلا /سرمایه‌گذاران به بازارها بازگشتند

میلاد جانه

بلیت پروازهای داخلی دوباره کمیاب شد/ ایرلاین‌ها بر مدار نافرمانی

میلاد جانه

کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت مسکن با انجام بازرسی‌های عملیاتی در بازار

میلاد جانه

هشدار فرزین؛ بانک‌های ناتراز اصلاح نشوند، منحل می‌شوند

میلاد جانه

عرضه اولیه سهام شرکت آنتی‌بیوتیک‌سازی به روش ترکیبی در فرابورس

میلاد جانه

دیدگاهتان را بنویسید