سرآمد اخبار
خرید تضمینی گندم
اخبار داغاقتصادکشاورزی

خرید تضمینی گندم به ۲ میلیون و ۳۰۰ هزارتن رسید

رئیس بنیاد ملی گندمکاران‌ گفت: بنابر آمار از ابتدای فصل برداشت ۲ میلیون و ۳۰۰ هزارتن گندم با ارزش ۴۰ همت از گندمکاران ۱۲ استان خریداری شده است.

به گزارش بازار، عطاالله هاشمی گفت: بنابر آمار از ابتدای فصل برداشت تا روز گذشته ۲ میلیون و ۳۰۰ هزارتن گندم با ارزش ۴۰ همت از کشاورزان ۱۰ تا ۱۲ استان خریداری شده است که استان خوزستان با خرید بیش از یک میلیون تن گندم در صدر استان‌های خرید تضمینی قرار دارد.

او از پرداخت ۶ درصد مطالبات گندمکاران خبر داد و گفت: تاکنون ۲.۳ میلیارد تومان از مطالبات گندمکاران پرداخت شده و از آن پرداخت اولیه ریالی واریز نشده است.

هاشمی ادامه داد: گرچه گندمکاران گندم تولیدی را تحویل بازرگانی دولتی می‌دهند، اما سازمان برنامه امر پرداخت را به سازمان هدفمندی محول کرده که آنها هم ما را از پرداخت کنار گذاشتند که همواره نگران استمرار تاخیر در پرداخت مطالبات هستیم.

رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: برآوردها حاکی از آن است که با توجه به شرایط مساعد جوی تولید گندم حداقل به ۱۴ میلیون تن و خرید تضمینی به ۱۲ میلیون تن برسد. به طور کلی امسال از منظر تولید سال خوبی است و تنها نحوه پرداخت نگران کننده است که استمرار این روند منجر به جایگزینی خوراک دام و طیور ورود قاچاقچیان و محتکران به امر خرید می‌شود.

اخبار مرتبط

پایان بورس امروز 14 آبان 1402/ شاخص کل، ارتفاع 2 میلیونی را پس گرفت

میلاد جانه

افزایش ۵ تا ۵۰ میلیون تومانی قیمت برخی خودروها دربازار

میلاد جانه

پیوندهای تاریخی و فرهنگی ایران و هند؛ شالوده محکم در روابط اقتصادی و تمدنی

میلاد جانه

سقوط سنگین بورس / ارزش این نمادها با سر زمین خورد!

میلاد جانه

توافق تجارت آزاد ایران با ۵ کشور در آستانه امضا

میلاد جانه

آیفون ۱۴ و ۱۵ رجیستر نخواهد شد

میلاد جانه

دیدگاهتان را بنویسید