سرآمد اخبار
بورس
اخبار داغاقتصادبازاربازارها و خدمات مالی

پایان بورس امروز ۶ خرداد ۱۴۰۳ / یکشنبه سیاه!

فشار شدید فروش در بازار سهام ادامه دارد و حتی محدودیت دامنه نوسان نیز نتوانست جلوی آن را بگیرد. به طوری که 96 درصد از سهم‌های بازار کاهش قیمت داشتند و ارزش صفوف فروش نیز به بیش از 2.7 همت رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، معاملات بورس امروز به نحوی رقم خورد که شاخص کل در جهت کندل روز معاملاتی گذشته خود رفتار کرد.

به طوری که در پایان بورس امروز، شاخص کل با افت 20 هزار و 730 واحدی که معادل 0.99 درصد این شاخص است، روبه‌رو شد. بر این اساس، شاخص کل در پایان معاملات امروز در سطح دو میلیون و 77 هزار واحدی ایستاد.

در طرف دیگر، قیمت معاملات سهم‌های کوچک بازار سهام نیز کاهش شدیدی داشته است؛ به طوری که شاخص هم‌وزن بازار در پایان بورس امروز چهار هزار و 261 واحد که معادل 0.62 درصد این شاخص است کاهش ارتفاع داد و به سطح 685 هزار و 510 واحدی رسید.

مطالعه بیشتر: پایان بورس امروز ۵ خرداد ۱۴۰۳/ دست‌فرمان شاخص‌سازها بازار سهام را سرخپوش کرد
گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری، حجم معاملات را سه میلیارد و 800 میلیون برگه سهم و ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم) را هزار و 529 میلیارد تومان نشان می‌دهد.

ورود و خروج پول حقیقی

تراز پول حقیقی در سهام و حق تقدم‌ها مانند روند روز معاملاتی گذشته منفی بود. به طوری که در پایان بورس امروز حدود 655 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شده است. موضوع دیگری که باید به آن اشاره کرد، اینکه تا لحظه تنظیم این گزارش، حدود 386 میلیارد تومان پول حقیقی به صندوق‌های درآمد ثابت تزریق شده است.

بیشترین ارزش معاملات

در جریان معاملات امروز سه سهم فملی، فولاد و وبملت بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های ذوب، وبملت و شستا به ترتیب بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

خچرخش با افزایش دو درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. در مقابل نیز بسیاری از سهم‌ها در صف فروش بودند.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های شکلر، خگستر و شدوص تعلق گرفت. همچنین در جریان معاملات امروز سهم‌های دابور، غمینو و فروژ ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند که پول هوشمند از نمادهای شگامرن، امید و سدور خارج شده است.

لازم به ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های ثفارس، غمینو و خفنر رقم خورد. همچنین وملی در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد زمگسا بود.

اخبار مرتبط

تجارت ۳ ماهه ایران و چین از ۴ میلیارد دلار گذشت

میلاد جانه

دستور مهم رئیس بانک مرکزی درباره تعداد ضامن در تسهیلات خرد

میلاد جانه

این کشورها مشتری کفش دست‌ دوز ایرانی هستند

میلاد جانه

آمریکا تحریم‌های جدیدی در ارتباط با ایران وضع کرد

میلاد جانه

رییس سازمان امور مالیاتی: بخشنامه‌های سازمان امور مالیاتی وحی منزل نیست

میلاد جانه

سرپرست سازمان توسعه تجارت: واردکنندگان خودرو ارز مورد نیاز را دریافت کردند

میلاد جانه

دیدگاهتان را بنویسید