سرآمد اخبار
طلا و سکه
اخبار داغاقتصادبازاربازارها و خدمات مالی

چشم انداز طلا و دلار متاثر از انتخابات ایران

حامدی کارشناس بازارهای مالی گفت: عدم سرمایه‌گذاری خارجی و بسته بودن درهای صادرات دلیل اصلی دولت جهت کاهش درآمد و در نتیجه خلق نقدینگی با چاپ پول بدون پشتوانه است که باید هرچه سریعتر این رویه تغییر کند.

حامد حامدی کارشناس و مدرس بازارهای مالی در تحلیل و بررسی بازار طلا و ارز و همچنین تأثیرپذیری آن از انتخابات ایران، تشریح کرد: تجربه سال‌های گذشته نشان داده که پیش‌بینی بازار و مردم نسبت به آینده بیش از اینکه تحت تأثیر صحبت مسئولین باشد، به شدت به تحریم‌ها، آزادسازی منابع مالی خارج از ایران و میزان فروش نفت گره خورده است. وی می گوید: بنابراین می‌توان بصورت خلاصه به این جمع‌بندی رسید که رییس بعدی پاستور می‌تواند نشان دهد که سکان‌دار اجرایی کشور با چه نگاهی با دغدغه‌های جامعه که گفته شد روبرو می‌شود.

حامدی با اشاره به اینکه مرحله تأیید صلاحیت نامزدهای انتخابات مهمتر از انتخابات است، افزود: عدم حضور پررنگ طیف اصلاح طلب و میانه رو در لیست خروجی شورای نگهبان بعید است آب سردی بر پیکر ملتهب اقتصاد ایران باشد و ادامه روند چندسال گذشته را قطعی تر نماید.

چشم انداز طلا و دلار متاثر از انتخابات ایران

این کارشناس بازارهای مالی همچنین در ادامه اظهار داشت: در روزهای اخیر خبر سفر ولیعهد عربستان و پیام‌های ارسالی از طرف بحرین نشانه‌های مثبتی از تغییر احتمالی معادلات منطقه دارد و چیزی که همچنان ذهن بازار را درگیر خود کرده این است که واکنش رسمی ایران در خصوص این تغییرات چه خواهد بود، شاید واضحترین پیام ایجاد فضای رقابتی انتخابات بین جناح‌های مختلف باشد چه بسا با انتخاب رییس جمهور آینده از طیف معتدل و میانه‌رو بازار در نگاه خود به اقتصاد منزوی و تورمی ایران را تغییر دهد که در این حالت بازار دلار و طلا می‌تواند در نواحی فعلی یا حتی پایین‌تر بصورت موقت آرام گیرد.

حامدی در ادامه نیز ابراز داشت: انتخاب فردی از جناح تندرو در رأس قوه اجرایی در کنار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و احتمال بالای پیروزی ترامپ به احتمال بسیار بالا نگرانی از آینده اقتصاد را دو چندان خواهد کرد و ترمز افزایش قیمت دلار و طلا کشید نخواهد شد.

این مدرس بازارهای مالی در پایان خاطرنشان کرد: حاکمیت باید به این موضوع توجه کند که عدم سرمایه‌گذاری خارجی و بسته بودن درهای صادرات بر روی ایران دلیل اصلی دولت جهت کاهش درآمد و در نتیجه خلق نقدینگی با چاپ پول بدون پشتوانه است که لازم است هرچه سریعتر این رویه تغییر کند، خصوصاً باتوجه به تعهدات دولت نسبت به سپرده‌های ۳۰٪ و اوراق خزانه اسلامی با نرخ بازدهی بالای ۳۰٪ که به زودی سررسید آن فرا می‌رسد و مطابق روال قبل ممکن است دولت با چاپ پول تعهدات خود را انجام دهد که سرعت قطار تورم را سرعتی دو چندان می‌بخشد.

منبع: بازار

اخبار مرتبط

هشدار خاندوزی به فرزین درباره انحراف برخی بانک‌های خصوصی

میلاد جانه

تصمیم فوری در بورس پس از ریزش سنگین/ اعمال دامنه نوسان دو درصدی بر روی صندوق های سرمایه گذاری سهامی

میلاد جانه

چینی ها شیفته نفت ایران هستند چون تخفیف خوبی دارد

میلاد جانه

واکنش وزارت خارجه ایران به قطعنامه شورای حکام آژانس

میلاد جانه

وزیر امور خارجه: فشارها بر اسرائیل احتمال آتش بس در غزه را افزایش داده است

میلاد جانه

بایدن دستور اقدام نظامی در خاورمیانه را صادر کرد

میلاد جانه

دیدگاهتان را بنویسید