سرآمد اخبار
کرونا
بهداشت

آخرین آمار مبتلایان کرونا در جهان (جدول)

طبق آخرین آمار جهانی تاکنون ۱۹ میلیون و ۸۰۶ هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند؛ کشور آمریکا با ۵ میلیون و ۱۴۹ هزار مبتلا و ۱۶۵ هزار کشته در رده نخست کشورهای جهان قرار دارد.

بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا صبح امروز، ۱۹ میلیون و ۸۰۶ هزار و ۸۳۰ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۷۲۹ هزار و ۵۹۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.
از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۲ میلیون و ۷۲۳ هزار و ۲۴۴ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست بدهند.
کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۵۴ هزار و ۱۹۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۵ میلیون و ۱۴۹ هزار و ۷۲۳ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۱۶۵ هزار و ۷۰ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌‌اند.
کشور برزیل بعد از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۴۶ هزار و ۳۰۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳میلیون و ۱۳ هزار و ۳۶۹ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۱۰۰ هزار و ۵۴۳ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.
کشور هند به‌‌‌عنوان سومین کشور جهان، با افزایش ۶۴ هزار و ۳۹۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲ میلیون و ۱۵۳ هزار و ۱۰ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۴۳ هزار و ۴۵۳ هندی جان خود را از دست داده‌اند.
کشورهای روسیه، آفریقای جنوبی، مکزیک، پرو و کلمبیا نیز به‌ترتیب با ۸۸۲ هزار و ۳۴۷، ۵۵۳ هزار و ۱۸۸، ۴۷۵ هزار و ۹۰۲، ۴۷۱ هزار و ۱۲ و ۳۷۶ هزار و ۸۷۰ مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.
همچنین کشورهای شیلی با ۳۷۱ هزار و ۲۳ و اسپانیا با ۳۶۱ هزار و ۴۴۲ مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.
از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، برزیل و هند به‌‌ترتیب با ۲میلیون و ۶۳۸ هزار و ۴۷۰، ۲میلیون و ۹۴ هزار و ۲۹۳ و یک میلیون و ۴۸۰ هزار و ۸۸۴ بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.
جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

اخبار مرتبط

رکورد فوت روزانه کرونا در ایران به ۲۷۲ نفر رسید

زینب یزدانی

کرونا جان ۴۵۹ نفر دیگر را در ایران گرفت

زینب یزدانی

رکورد جانباختگان روزانه کرونا در ایران به ۴۴۰ نفر رسید

زینب یزدانی

سخنگوی وزارت بهداشت: ۲۰۴۳بیمار جدید کرونا شناسایی شد

زینب یزدانی

کرونا جان ۴۵۹ نفر دیگر را در ایران گرفت

زینب یزدانی

رکورد جدید جانباختگان روزانه کرونا در کشور به ۲۷۹ نفر رسید

زینب یزدانی

دیدگاهتان را بنویسید