سرآمد اخبار
خاندوزی
اخبار داغاقتصاد

وزیر اقتصاد: برخی ‌گفته بودند امکان ندارد بگذاریم ارز ترجیحی حذف شود

وزیر اقتصاد گفت: قبول داریم که از لحاظ اطلاع رسانی و اجرای اصلاح ارز ترجیحی اشکالاتی داشتیم اما مهم جریان است و اینکه نگذاریم اقلیتی که اکثریت را مدیریت می‌کند منفعت ببرد و هر کسی که بخواهد این بساط را بر هم بزند بگویند این افراد مربوط به جریان فکری لیبرال و امثالهم هستند.

به گزارش اقتصادآنلاین، وزیر اقتصاد صبح امروز در همایش حکمرانی مردمی در گفتمان عدالت و جمهوریت که در دانشگاه تهران برگزار شد گفت: در جریان حذف ارز ترجیحی ما در راستای تغییر مناسباتی رفتیم که گروه‌هایی که در سال‌های گذشته منافع را می‌مکیدند و در عین اقتصاد را هم ضعیف می‌کردند اصلاح شوند.

به گفته خاندوزی برخی از همین افرادی که در سال‌های ارز ترجیحی خیلی چاق و‌فربه شده بودند به یکی از آقایون وزا گفته بودند محال است بتوانید ارز ترجیحی را بردارید. ما این همه سال تلاش کردیم.

وی ادامه داد: مهم این است که فضای عمومی اقتصاد به نحوی تغییر کند که از چنبره این موضوع‌ رها شویم. البته قبول داریم که از لحاظ اطلاع رسانی و اجرا اشکالاتی داشتیم اما مهم جریان است و اینکه نگذاریم اقلیتی که اکثریت را مدیریت می‌کند منفعت ببرد و هر کسی که بخواهد این بساط را بر هم بزند بگویند این افراد مربوط به جریان فکری لیبرال و امثالهم هستند.

 وزیر اقتصاد گفت: آنقدر باید مقاوم بشویم که مساله تحریم‌ها در کشور حل و فصل شده و تکرار نشود.

 خاندوزی با بیان اینکه آنقدر باید مقاوم بشویم که اگر تحریم‌ها دوباره تکرار شد اینقدر آسیب‌پذیر نباشیم تصریح کرد:  باید از هر آنچه در دهه ۸۰ از دست دادیم و همچنین دهه ۹۰ که بیشترین درآمد ارزی را داشتیم، درس بگیریم.

اخبار مرتبط

وزیر اقتصاد: بانک ها در قامت کرکس نبوده و عقاب‌گونه حرکت کنند

زینب یزدانی

وزیر اقتصاد: پارسال ۶۸۰ هزار میلیارد تومان تامین مالی از طریق بازار سرمایه انجام شد

زینب یزدانی

وزیر اقتصاد؛ کسری بودجه امسال ناشی از ریل‌گذاری غلط دولت قبل بود

m.jane

خاندوزی در راه مجلس؛ پرونده بورس بالا گرفت

سرآمد اخبار

وزیر اقتصاد : رشد اقتصادی بدون نفت در بهار امسال ۰.۴ درصد بوده است

زینب یزدانی

وزیر اقتصاد: ۸۵ درصد واردات مواد اولیه است

زینب یزدانی

دیدگاهتان را بنویسید