سرآمد اخبار
آلودگی-هوا
اخبار داغسلامت و رفاه

کیفیت هوای تهران« ناسالم برای همه»/ شاخص آلایندگی چند است؟

کارشناس واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه شب گذشته شاخص آلاینده‌ها در وضعیت بسیار ناسالم و خطرناک قرار گرفت اما از اوایل صبح سیر نزولی داشته است، گقت: شاخص آلاینده هم اکنون کیفیت هوا ۱۷۲ و در شرایط ناسالم برای همه قرار دارد.

به گزارش ایسنا، سولماز احدی درباره کیفیت هوای تهران در روز یکشنبه ( ۱۲ تیرماه) اظهار کرد: آلاینده شاخص ۲۴ ساعت گذشته هوای تهران با میانگیم ۱۶۸ ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون و در شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها بود. آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون نیز ۱۴۸ ثبت شد و از این لحاظ کیفیت هوای پایتخت در شرایط نا مناسب برای گروه‌های حساس قرار داشت.

وی افزود: میانگین کیفیت هم اکنون هوای تهران ۱۷۲ و در شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها است. آلاینده شاخص نیز ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون گزارش شده است.

کارشناس واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در تشریح روند افزایش شاخص آلاینده‌ها در تهران گفت: شب گذشته ساعت ۲۱ یک توده گرد و خاک در استان تهران فعالیت خود را آغاز کرد که در ایستگاه‌های غرب پایتخت شاخص آلاینده‌ها بالا رفت و در نیمه شب به ۳۰۰ رسید و در شرایط بسیار ناسالم سپس خطرناک قرار گرفت و این شرایط جوی تا ساعت ۶ صبح نیز ادامه داشت سپس سیر نزولی گرفت.

در حالی کیفیت هوای تهران در شرایط خطرناک قرار گرفت که از ابتدای بهار تا کنون نیز چندین بار وضعیت خطرناک را تجربه کرده و افزایش غلظت آلاینده‌های شاخص مربوط به خیزش گرد و خاک بوده است.

اخبار مرتبط

تداوم بارش باران تا اواسط هفته/کاهش دما تا ۱۲ درجه

میلاد جانه

نوار شمالی کشور امروز بارانی می‌شود

گرد و خاک در آسمان غرب کشور؛ کاهش ۶ تا ۱۰ درجه‌ای دما در شهرهای شمالی

میلاد جانه

مدارس ابتدایی تهران تعطیل شد

میلاد جانه

ایران در فاز ال‌نینو قرار گرفت / منتظر بارش‌های فرا نرمال باشید

میلاد جانه

خیزش گرد و خاک در نقاط مختلف کشور/بارش باران در برخی استان‌ها

میلاد جانه

دیدگاهتان را بنویسید