سرآمد اخبار
چین-و-آمریکا
اخبار داغجهانسیاست

چین خطاب به آمریکا: هرکس با آتش بازی کند، می‌سوزد!

فرستاده ویژه چین در شبه جزیره کره در واکنش به سفر هیئتی از کنگره آمریکا به تایوان، از واشنگتن خواست تا به مداخله در امور داخلی این کشور پایان داده و به سیاست «چین واحد» پایبند باشد.

به گزارش ایسنا، به نقل از تاس، یکشنبه هیئتی پنج نفره از قانون‌گذاران آمریکایی به سرپرستی «اد مارکی» سناتور دموکرات ایالت «ماساچوست»، در سفری از پیش اعلام نشده وارد تایوان شد؛ موضوعی که خشم پکن را به دنبال داشت.

لیو شیائومینگ، فرستاده ویژه چین در شبه جزیره کره در توییتی نوشت: «این یک حرکت بسیار خطرناک است، چیزی مثل بازی با آتش! هر که با آتش بازی کند، می‌سوزد.

وی افزود: ما از کشورهای ذی‌ربط می‌خواهیم که به سیاست “چین واحد” پایبند باشند، مسائل تایوان را به درستی مدیریت کنند و از مداخله در امور داخلی پکن دست بردارند.

این مقام چینی ادامه داد: هر کسی که بخواهد از “اتحاد مجدد چین” جلوگیری کند، با “دیوار بزرگ فولادی” ساخته شده توسط بیش از ۱.۴ میلیارد نفر در این کشور روبرو خواهد شد.

پس از سفر اخیر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان که خشم پکن و تمرینات نظامی در مرز تایپه را به دنبال داشت، ترس از تشدید تنش بین چین و تایوان، در پس‌زمینه سفر جدید مقامات آمریکایی، افزایش یافته است.

اخبار مرتبط

کاخ سفید: مذاکرات وین صرفا درباره توافق هسته‌ای ایران است نه اوکراین

m.jane

رشد تورم در چین رکورد ۲ ساله را شکست

m.jane

سازمان تجارت جهانی از چین در مناقشه تجاری با آمریکا حمایت می‌کند

m.jane

تهدید ترکیه از سوی آمریکا در صورت استفاده از سامانه روسی اس-۴۰۰

زینب یزدانی

آغاز مانور‌های نظامی بی‌سابقه چین در اطراف تایوان

m.jane

پیشنهاد طلایی آمریکا به ایران در مذاکرات وین

m.jane

دیدگاهتان را بنویسید