سرآمد اخبار
اتوبوس بین شهری
اخبار داغاقتصادبازاربازارها و خدمات مالیراه و مسکن

بلیت اتوبوس در نوروز گران نشد/ مصوبه‌ای برای افزایش نداریم

مدیر دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان حمل‌ونقل جاده‌ای با بیان اینکه در ایام نوروز در عرضه بلیت اتوبوس کمبودی اعلام نشد، گفت: در ایام نوروز نرخ بلیت اتوبوس افزایش پیدا نکرد و تا به امروز مصوبه‌ای برای افزایش نرخ بلیت اتوبوس نداشتیم.

داریوش باقرجوان در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره میزان جابه‌جایی مسافر نوروزی با حمل و نقل عمومی جاده‌ای اظهار داشت: از ابتدای طرح نوروزی یعنی 24 اسفند ماه تا پایان روز سیزدهم فروردین ماه 596 هزار و 245 سفر انجام شده که در مجموع 5 میلیون و 526 هزار و 198 نفر از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای جابه جا شدند.

وی ادامه داد: در این جابه ‌جایی‌ها سهم ناوگان اتوبوسی 54.5 درصد، سهم ناوگان مینی‌بوسی 31 درصد و سهم ناوگان کرایه سواری با پلاک عمومی 14.5 درصد بوده‌است.

مدیر دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای افزود: همچنین 55 درصد این جابه ‌جایی‌ها درون استانی و 45 درصد برون استانی بوده‌است. ‌

باقرجوان با تاکید بر اینکه نوروز امسال از لحاظ عرضه و تقاضای بلیت اتوبوس شرایط نرمالی داشتیم، گفت: خوشبختانه گزارشی مبنی بر کمبود عرضه و نبود بلیت اتوبوس نداشتیم. از سوی دیگر با مدیریت بهتری برای زمان سفر مواجه بودیم و زمان سفر پراکنش مناسبی داشت.

وی با اشاره به تعداد ناوگان اتوبوسی فعال در ایام نوروز ادامه داد: 11 هزار و 500 دستگاه اتوبوس در ایام نوروز فعال بودند که از این تعداد 7 هزار و 500 دستگاه اتوبوس امکان تردد در مسافت‌های طولانی را دارند. البته 2 هزار دستگاه اتوبوس کاروان راهیان نور هم در سفرهای نوروزی فعال شدند.

مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای افزود: در حال حاضر 15 هزار دستگاه اتوبوس در چرخه حمل‌و نقل عمومی دارای کارت هوشمند هستند که زا این تعداد 11 هزار و 500 دستگاه اتوبوس فعال محسوب می‌شوند اما 7 هزار و 500 دستگاه اتوبوس تازه نفس هستند و توان پیماش برای مسافت‌های بلند (بیش از 300 کیلومتر) را دارند.

باقرجوان گفت: باید توجه داشت که چه در زمان رفت و چه در زمان برگشت در ایام نوروز تمام این ناوگان اتوبوسی فعال تردد یک سر خالی داشتند. با این وجود نرخ بلیت اتوبوس افزایش پیدا نکرد و تا به امروز مصوبه‌ای برای افزایش نرخ بلیت اتوبوس نداشتیم.

وی همچنین درباره میزان سهم حمل و نقل جاده‌ای عمومی در تصادفات اظهار داشت : این تحلیل و آمار باید از سوی پلیس اعلام شود و سازمان راهداری مرجع قانونی اعلام آمار نیست اما طبق تجربه‌های سنواتی سهم حمل و نقل عمومی جاده‌ای در تصادفات کمتر از یک درصد بوده، هر چند که باور داریم حتی یک کشته در تصادفات جاده‌ای فاجعه است .

اخبار مرتبط

ریزش گسترده قیمت‌ها در بازار خودرو/ آخرین قیمت تارا، رانا، دنا، سمند و کوییک

میلاد جانه

خروج نقدینگی حقیقی‌ها از بازار سهام تداوم یافت

میلاد جانه

پیش بینی قیمت بیت کوین / خریداران در انتظار سطح ۴۰ هزار دلار

میلاد جانه

هشدار فرزین؛ بانک‌های ناتراز اصلاح نشوند، منحل می‌شوند

میلاد جانه

فروش لاستیک با قیمت جدید متوقف شد | افزایش قیمت اعمال می شود؟

جزییات رونمایی از کارتخوان‌های جدید سوخت

میلاد جانه

دیدگاهتان را بنویسید