سرآمد اخبار
همستر کامبت
اجتماعیاخبار داغ

تاثیر «همستر کامبت» بر وقوع تصادفات رانندگی

موسوی پور، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ نسبت به استفاده از ربات «همستر کامبت» در حین رانندگی هشدار داد.

به گزارش بازار، سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور درباره آمار علت تصادفات در پایتخت گفت: درسال گذشته ۳۶ درصد از تصادفات پایتخت و امسال نیز ۳۸ درصد از تصادفات به علت عدم توجه به جلوی رانندگان اتفاق افتاد که این مسئله بیشتر به خاطر استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی است.

وی با اشاره به فراگیری بازی همستر کامبت نیز افزود: متاسفانه اخیرا با فراگیر شدن این بازی یا به عبارت بهتر ربات تلگرامی، شاهد هستیم که افراد در حالات مختلف حتی در رانندگی نیز مشغول بازی همستر هستند و به جایی اینکه توجه و تمرکز خود را به خودرو و خیابان بدهند، در حال اندازه گیری تعداد سکه‌های خود هستند که این مسئله می‌تواند باعث وقوع تصادفات جرحی و حتی فوتی زیادی شود.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد : بازی همستر جدا از اینکه تمرکز و توجه راننده را تحت شعاع قرار می‌دهد، به دلیل استفاده مستمر از حرکات دست و چشم طبیعتا مانع از این می‌شود که راننده نیز به شکل تمام و کمال در خدمت رانندگی باشد.

موسوی‌پور گفت: متاسفانه حتی شاهد هستیم که موتورسواران نیز در حال انجام این بازی هستند و این مسئله برای راکبان موتورسیکلت ها بسیار خطرناک تر است زیرا با کوچکترین بی احتیاطی موتورسیکلت به زمین برخورد می کند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ از رانندگان خواست که در حین رانندگی تمام حواس خود را به جلو بدهند و از تلفن همراه خود برای هر هدفی استفاده نکنند.

وی افزود: لازم است عابران پیاده هم هنگام عبور از عرض خیابان و … از توجه به این بازی پرهیز کرده و با حواس جمع وارد خیابان شوند.

اخبار مرتبط

هشدار فرزین؛ بانک‌های ناتراز اصلاح نشوند، منحل می‌شوند

میلاد جانه

نرخ سود بین بانکی ۲۳.۷۱ درصد شد

میلاد جانه

اعلام زمان واریز وجه برای مادران متقاضی خودرو شاهین | مبلغ علی‌الحساب و زمان تحویل

میلاد جانه

سازمان ملل اعلام کرد: شکاف درآمدی در ایران کمتر از ترکیه، مالزی و برزیل

میلاد جانه

2.7 میلیون مؤدی مالیاتی در سال جاری شناسایی شد

میلاد جانه

ثبت ۷.۸ میلیارد دلار صادرات صنعت فولاد کشور طی سال گذشته

میلاد جانه

دیدگاهتان را بنویسید