سرآمد اخبار
برق
اجتماعیاخبار داغاقتصاد

مصرف برق رکورد زد

مدیر عامل شرکت توانیر از شکسته شدن نصاب مصرف برق کشور که در مرداد ماه سال گذشته و در گرم‌ترین روزهای سال اتفاق افتاده بود خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق گفت: در روز ۲۹ خرداد و در ساعت‌های اوج مصرف روز نصاب جدید ۷۳ هزار و ۵۶۵ مگاوات تقاضای مصرف برق در کشور ثبت شد که مشابه این مقدار مصرف در ۱۵ مرداد سال ۱۴۰۲ به میزان ۷۳ هزار و ۴۶۳ مگاوات بود.

رجبی مشهدی اعلام کرد: این میزان تقاضا برای روزهای انتهایی بهار رشد فزاینده ۱۲ درصدی را نشان می‌دهد و نصاب‌های جدیدی که با فاصله زمانی کم ثبت می‌شود نشان می‌دهد که مصرف برق در کشور بالاست و امیدواریم در روزهای آتی که تابستان و گرمای شدید رسماً آغاز خواهد شد، شاهد همکاری و مشارکت هموطنان در کاهش مصرف برق باشیم.

رجبی مشهدی در پایان با تاکید بر اینکه شبکه برق کشور پایدار است و مشکلی در تأمین برق هموطنان وجود ندارد از مردم درخواست کرد به مصرف برق خود توجه بیشتری داشته باشند تا امکان تأمین برق پایدار برای همه هموطنان فراهم شود.

سخنگوی صنعت برق از تمامی هم‌وطنان درخواست کرد با شرکت در پویش باانرژی از جوایز ارزنده مدیریت مصرف برق که شامل سیصد خودرو و میلیون‌ها جایزه ارزشمند، لوازم خانگی و دیجیتال و … است بهره مند شوند.

اخبار مرتبط

رئیس اتاق بازرگانی تهران مطرح کرد؛ رشد منفی ۲۰ میلیارد دلاری صادرات غیرنفتی با ادامه پیمان سپاری ارزی

میلاد جانه

طلای جهانی خیز برداشت

میلاد جانه

قیمت سکه و طلا در بازار آزاد ۸ اردیبهشت ماه /جدول

میلاد جانه

پیش‌فروش جدید بلیت قطارهای مسافری آغاز شد

میلاد جانه

ارزش صادرات گیاهان دارویی به ۸ میلیون دلار رسید

میلاد جانه

قیمت نفت کاهشی شد

میلاد جانه

دیدگاهتان را بنویسید